niedziela, 26 stycznia 2014

Podwójne łóżko - faza wstępna

Zrobienie łóżka jest trochę bardziej skomplikowane niż sądziłam :) Na początku trochę improwizowałam ale w porę zorientowałam się że nic z tego nie będzie i stworzyłam projekt w programie komputerowym. Zadowolona z siebie zabrałam się za wycinanie potrzebnych elementów ale i tu nie obyło się bez komplikacji. Gdy ja skupiałam się nad cięciem moje 7 miesięczne dziecię postanowiło dręczyć psa, przez co dno łóżka powstało o 5mm za krótkie a jak wiadomo w świecie miniatur to sporo :) Na całe szczęście udało mi się dostosować projekt do zaistniałej sytuacji.środa, 22 stycznia 2014

Poszewki

Dzisiaj skończyłam szyć 3 i ostatni zestaw poszewek, na razie tyle wystarczy. W następnej kolejności będą łóżka, w końcu gdzieś musi leżeć uszyta przeze mnie pościel :)

Niestety okazało się że wcześniej uszyte przeze mnie kołdry są za sztywne i po założeniu poszewek wyglądają jak materace.

sobota, 18 stycznia 2014

Mini kołderki

Znalazłam Pana stolarza :) Niecierpliwie oczekuje dnia, w którym kurier przywiezie mi 26 elementów potrzebnych do skonstruowania mojego pierwszego domku.

W wolnym czasie zabrałam się za szycie. Zaczęłam od kołder i poduszek, później uszyję zestaw poszewek. Wszystko wypchałam włókniną a większe elementy przeszyłam żeby wyglądały bardziej realistycznie.
Nie spodziewałam się że uszycie poduszki o wymiarach 2,5cm x 2,5cm może być tak...irytujące :)
piątek, 17 stycznia 2014

Rozdawajka na Słonecznych Godzinach

Biorę udział w mojej pierwszej "rozdawajce" liczę więc na szczęście początkującego :) Mój wybór padł na leżak

piątek, 10 stycznia 2014

Porcelana

Dzisiaj pocztą dotarł do mnie mój pierwszy zestaw kawowy, dodatkowo dokupiłam kilka talerzyków. Sprzedawca dołożył mi w prezencie ciastka ale nie wydaje mi się żeby były w skali 1:12.wtorek, 7 stycznia 2014

Tapety

Ponieważ poszukiwania wykonawcy domku nieco się przedłużają postanowiłam gromadzić przedmioty potrzebne do wystroju wnętrz. Jako pierwsze przyszły mi do głowy serwetki z których zrobię tapety. Nie wiem jeszcze dokładnie które wykorzystam ale mam kilka "pewniaków" :)


czwartek, 2 stycznia 2014

Projekt - wersja ostateczna

Dzięki licznym przerwą świątecznym udało mi się zakończyć pracę nad projektem. Mam nadzieję że zostanie zaakceptowany przez przyszłego wykonawce (stolarza) i wykonany.